Własna, przydomowa strefa SPA to marzenie wielu osób. Jak ją stworzyć? Warto zacząć od decyzji, gdzie stanie całoroczne jacuzzi ogrodowe. Wybór lokalizacji dla zewnętrznego królestwa relaksu ma duży wpływ na późniejszy komfort podczas kąpieli. Nie bez znaczenia jest również estetyka rozwiązania – urządzenie powinno dobrze wpisywać się w przestrzeń przed domem. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie jacuzzi ogrodowe wybrać i gdzie je ustawić, by stworzyć piękną, funkcjonalną strefę SPA we własnym ogrodzie. Zapraszamy do lektury!
Jakie jacuzzi ogrodowe wybrać?
Chcesz sprawić sobie przyjemność i kupić wannę z hydromasażem, ale nie wiesz, jakie jacuzzi ogrodowe wybrać? Forum internetowe, opinie w mediach społecznościowych czy polecenia znajomych to jedno, ale musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Zanim zdecydujesz się na konkretny model jacuzzi, zastanów się:
- jaki budżet chcesz przeznaczyć na urządzenie,
- na jakich funkcjach hydromasażu Ci zależy,
- ile osób powinno mieścić się w jacuzzi,
- jaki kształt i rozmiar będzie pasował do Twojego ogrodu.
Weź też pod uwagę jakość wykonania jacuzzi. Warto wybierać urządzenia sprawdzonych, renomowanych producentów, takich jak Hanscraft, AWT czy Platinum Spas, którzy oferują trwałe, nowoczesne rozwiązania. Jeśli chcesz kupić jacuzzi ogrodowe, ale masz wątpliwości, jakie wybrać, zapraszamy do kontaktu – chętnie doradzimy Ci w zakupach.
Gdzie umieścić jacuzzi ogrodowe? Wskazówki dotyczące prywatności i widoczności
Oprócz tego, jakie jacuzzi ogrodowe wybrać, należy przemyśleć również, gdzie stanie urządzenie. O czym warto pamiętać? Przede wszystkim jacuzzi powinno być umieszczone w miejscu osłoniętym, nieco oddalonym od najbardziej widocznych części ogrodu. Korzystanie z wanny SPA ma dawać Ci poczucie prywatności, pełnej swobody i spokoju. Warto zatem zastanowić się nad umieszczeniem go za altanką, na częściowo zabudowanym tarasie lub po prostu w części ogrodu, która nie jest wystawiona na widok przechodniów.
Masz niewielki ogród, a mimo to chcesz cieszyć się prywatnością podczas kąpieli? Postaraj się zaaranżować przestrzeń wokół jacuzzi tak, by była nieco zasłonięta. W tym celu świetnie sprawdzają się m.in. pergole, drewniane parawany ogrodowe, wyższe płoty i rośliny.
Kolejnym aspektem jest widok z jacuzzi. W końcu nikt nie chce patrzeć na elewację budynku, biorąc relaksującą kąpiel. Idealne miejsce na jacuzzi ogrodowe powinno oferować widok na choćby niewielki fragment ogrodu, ozdobne krzewy lub egzotyczne rośliny. Dla osiągnięcia wyjątkowego klimatu możesz zadbać o dekoracje, np. ozdobne lampiony.
Jacuzzi ogrodowe całoroczne – dostępność i wygoda użytkowania
Planowanie lokalizacji własnego jacuzzi nie jest pozbawione wyzwań. Oprócz tego, że miejsce kąpieli powinno zapewniać prywatność, musi być też łatwo dostępne z domu. Upewnij się, że jacuzzi będzie umieszczone w stosunkowo niewielkiej odległości od budynku, aby łatwiej było korzystać z niego w chłodniejszych miesiącach. Trudno wyobrazić sobie komfortowy wieczór podczas mroźnej zimy, gdy trzeba przemierzyć cały ogród, aby zanurzyć się w ciepłej wodzie i cieszyć hydromasażem.
Na co jeszcze zwrócić uwagę? Całoroczne jacuzzi ogrodowe całoroczne powinno być ustawione w miejscu z dostępem do instalacji elektrycznej, na równym, stabilnym i wytrzymałym podłożu, np. na tarasie. Jeśli masz taką możliwość, postaraj się nie umieszczać go bezpośrednio pod drzewami. Dzięki temu unikniesz częstego usuwania z wody liści i pyłków.
Strefa relaksu w ogrodzie – podsumowanie
Aby czerpać jak najwięcej przyjemności z posiadania jacuzzi, warto dobrze zaplanować jego lokalizację. Podczas projektowania przydomowej strefy SPA pamiętaj o takich aspektach jak prywatność oraz łatwy dostęp do urządzenia. Możesz także zaaranżować przestrzeń wokół wanny z hydromasażem, tak by klimat podczas kąpieli był wyjątkowy. Jeśli jesteś na etapie wyboru urządzenia, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą: jacuzzi ogrodowe sklep. W razie pytań służymy pomocą!